Bowling – sport a zábava v jednom

Pokud se rádi stýkáte s kamarády, poznáváte nové lidi a zároveň milujete pohyb, je pro Vás bowling jako stvořený. Ten krásný pocit, když se Vám poprvé (ale i podruhé a potřetí) podaří shodit naráz všechny kuželky, je k nezaplacení. Není divu, že bowling patří k nejoblíbenějším hrám po celém světě. Seberte partu dobrých přátel a vyrazte si zahrát bowling. 100% zábava je zaručena.


Hledáte bowling


Hra stará více než 3 000 let

Věděli jste, že bowling hráli naši předkové již před 3 200 lety? Právě z této doby pochází první nálezy kamenné koule a kamenů ve tvaru kuželek v Egyptě. Staří Polynésané si zamilovali hru, při níž vybroušený kámen házeli do jiných kamenů. Ve středověké Anglii byl předchůdce moderního bowlingu natolik oblíbený, že jej museli králové dokonce zakázat, aby vojáky nerozptyloval od tréninku lukostřelby.

Hra pro každého

Hlavní výhodou bowlingu je fakt, že jej může hrát každý, kdo udrží těžkou kouli a je schopen s ní hodit a ideálně trefit kuželky. Na hráče jinak neklade žádné fyzické omezení, a tak své síly a schopnosti mohou vzájemně poměřovat mladší i starší hráči, muži i ženy. Hrát jej navíc můžete za každého počasí, protože bowling se hraje v krytých prostorách vybavených dráhami, a také nezbytným barem sloužícím nejen k doplnění pitného režimu.

 

Zajděte si

Určitě i Vy ve svém okolí znáte jedno či více center, kde se bowling hraje. Jak poznáte, které je nejlepší? Důležité jsou nejen dráhy, ale také kvalitní elektronická počítadla (body si opravdu nemusíte zapisovat a počítat sami), posezení, zázemí, bar či personál. Nejste-li si jistí, navštivte naše stránky Zajdisi.cz, kde pro Vás připravujeme a neustále doplňujeme seznam bowlingových center. Vyberte si takové centrum, které se Vám bude líbit a budete se v něm s přáteli či rodinou cítit dobře.