Masáž – udělejte něco pro sebe

Hektický život, sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, příliš mnoho stresu v zaměstnání a někdy i v soukromém životě zanechává na našem zdraví pořádné šrámy. Trápí nás bolesti svalů a kloubů a již mladí lidé se stěžují na bolesti zad. Jednou z možností, jak svému tělu ulevit, je masáž. Vybrat si však tu správnou vzhledem k rozmanité nabídce druhů masáží není nikterak jednoduché. Jak na to?


Zajímají Vás masáže


Každá není stejná

Masáže patří k léčebným technikám pohybového aparátu tisíce let. A za tu dobu se objevily a stále objevují nové druhy. Velmi žádané jsou například relaxační masáže, kdy masér pomocí speciálních hmatů a pohybu uvolňuje napjaté tělo. Mezi relaxační masáže patří populární masáž lávovými kameny kombinující manuální techniky s působením horkých lávových kamenů. Regenerační masáže (např. shiatsu, lymfodrenáž, masáž čínskými baňkami) prospěji po fyzické i psychické stránce a zlepšují celkový vzhled.

Voňavá masáž pro lepší náladu

Mezi masáže také patří uvolňující procedury navozující pocit sladkého nicnedělání. Tyto masáže označujeme jako regenerační, detoxikační či protistresové a kromě manuálních technik při nich hlavní roli hrají různé vůně. Vyzkoušet tak můžete medovou, pivní, bylinnou, čokoládovou či skořicovou masáž. Například skořicová masáž je prospěšná v zimním období. Unavené tělo dokonale prohřeje a prokrví.

 

Zajděte si

Stejně jako se liší masáže, liší si i maséři a masážní salóny. Zatímco někde se budete cítit příjemně a odcházet budete jako znovuzrození, jinam se už nikdy nevrátíte. Úplně nejlepší je mít osvědčeného maséra, k němuž budete na masáž chodit pravidelně, s důvěrou a bez obav. Na Zajdisi.cz si takového maséra či salón vyberete jednoduše, stačí zadat své požadavky, prohlédnout si vybrané tipy a případně zkouknout reference.